Moto Classic Wrocław

Moto Classic Wrocław

Od kilku już lat w stolicy Dolnego Śląska organizowane jest wydarzenie, które przyciąga miłośników zabytkowych samochodów. Moto Classic Wrocław, bo o nim właśnie mowa, rozpoczyna się już w najbliższy piątek i potrwa przez cały weekend. Organizatorzy, którym jest muzeum samochodów z położonego pod Wrocławiem Zamku Topacz zadbali, by atrakcji nie zabrakło. Co czeka na osoby decydujące się na wzięcie udziału w tym niezwykłym wydarzeniu?

Tegoroczna edycja Moto Classic Wrocław będzie już szóstą z kolei. Poprzednie wydarzenia przyciągnęły licznie zgromadzoną publiczność, która miała szansę na ujrzenie wielu modeli zabytkowych samochodów, na co dzień prezentowanych na ekspozycji w murach dawnej wozowni Zamku Topacz, znajdującego się w niewielkiej odległości od stolicy Dolnego Śląska.

Tradycyjnie już Moto Classic Wrocław rozpoczyna się od uroczystej parady ulicami centrum Wrocławia. W piątek, 12 sierpnia, będzie podobnie, dlatego też warto zarezerwować czas na to, by choć przez chwilę podziwiać pieczołowicie odrestaurowane modele samochodów, zarówno tych pochodzących z czasów przed II wojną światową jak i nowszych, między innymi z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Prawdziwą gratką dla miłośników zabytkowych czterech kółek będzie jednak wydarzenie odbywające się w sobotę i niedzielę w Zamku Topacz. W trakcie dwóch dni będzie można zobaczyć kilkadziesiąt modeli pojazdów, z których najstarsze liczą sobie już prawie sto lat. Niewątpliwą atrakcją będą specjalnie przygotowane pokazy jazdy oldtimerów na torze wyścigowym.

Poza pokazami zabytkowych samochodów organizatorzy zadbali również o to, by zaprezentować także nowe samochody, które zadebiutują w tym roku. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością z całą pewnością będzie atrakcyjne dla każdego miłośnika motoryzacji.

Warto na pewno zwrócić uwagę również na specjalne pokazy przygotowane przez klub Rolls-Royce i Bentley Polska. Te luksusowe marki od zawsze budzą podziw na całym świecie, dlatego też na pewno nie należy pominąć nadarzającej się okazji do ujrzenia najsłynniejszych modeli tych marek na własne oczy.

Impreza Moto Classic Wrocław potrwa przez cały weekend, dlatego też osoby nie mieszkające na stałe we Wrocławiu mogą szukać noclegu. W tym celu warto zapoznać się z ofertą prezentowaną przez apartamenty wrocławskie w samym centrum miasta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *