IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic

IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Dolny Śląsk to kraina z bardzo bogatą historią. Wiele tu zamków, kościołów, podziemnych sztolni i uzdrowisk. Nic zatem dziwnego, że wiele zagadek z przeszłości wciąż jeszcze jest owiane tajemnicą. Stały się one pretekstem do tego, by rozpocząć organizowanie wydarzenia, które mogłoby skupiać ludzi pracujących nad ich wyjaśnieniem i jednocześnie pokazywać ich dokonania szerokiej publiczności. W taki sposób narodził się Dolnośląski Festiwal Tajemnic, którego kolejna edycja rozpocznie się już w nadchodzący weekend. Dlaczego warto wybrać się na to wydarzenie?

IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic odbędzie się na zamku Książ, zlokalizowanym na przedmieściach Wałbrzycha. Największy i zarazem najbardziej znany z dolnośląskich zamków został wybrany nieprzypadkowo. Poczynione ostatnio odkrycia pokazały, że w podziemiach zamku były prowadzone zaawansowane prace, których cel do tej pory nie został w pełni wyjaśniony. Jedni wciąż uważają, że była tu przygotowywana kolejna kwatera polowa Adolfa Hitlera, inni z kolei sądzą, iż prowadzono tu badania nad tajemniczą bronią, która miała przechylić szalę zwycięstwa na stronę hitlerowskich Niemiec. Badania wciąż trwają, a w aurze takiej tajemnicy wciąż pojawiają się nowe hipotezy i spekulacje.

Od zeszłego roku największym zainteresowaniem historyków, poszukiwaczy skarbów i szerokiej opinii publicznej cieszy się kwestia istnienia złotego pociągu, który miał zostać ukryty w jednej z podziemnych sztolni. Prace mają rozpocząć się już niebawem, jednak w trakcie festiwalu będzie można dowiedzieć się znacznie więcej niż z mediów.

Poza próbami rozwikłania różnych zagadek z przeszłości, IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic to także okazja do tego, by popularyzować wiedzę historyczną. Organizatorzy imprezy doskonale zdają sobie sprawę z tego faktu, dlatego też w ramach wydarzenia przedstawione zostanie dawne życie mieszkańców dolnośląskich zamków i pałaców.

Miłośników militariów z całą pewnością zainteresuje fakt, że w trakcie trwania imprezy będzie również można podziwiać pokazy musztry wojskowej i rekonstrukcje widowisk historycznych. Niewątpliwą atrakcją będzie szpital polowy z II wojny światowej, odtworzony na podstawie zachowanych fotografii.

IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic to niewątpliwie wydarzenie, w którym warto wziąć udział. Jeśli akurat przebywasz w stolicy Dolnego Śląska, możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę na przedmieścia Wałbrzycha. W trakcie pobytu we Wrocławiu komfortowy nocleg oferują apartamenty wrocławskie, ulokowane w samym centrum miasta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *