Nowe atrakcje Wrocławia

Nowe atrakcje Wrocławia

Wrocław, jako jedno z największych polskich miast, ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji, począwszy od historycznych pamiątek, poprzez cały szereg wydarzeń kulturalnych lub sportowych, aż po targi wszelkiego rodzaju. Stolica Dolnego Śląska nieustannie się rozwija, dlatego też powstają również nowe miejsca, które od razu zyskują aprobatę nie tylko turystów odwiedzających miasto, ale również stałych mieszkańców Wrocławia. Jakie są najnowsze atrakcje w dolnośląskiej metropolii?

Afrykarium

Wrocławski ogród zoologiczny jest miejscem znanym nie tylko w naszym kraju. To największe i najstarsze zoo istniejące w Polsce. Ponad stopięćdziesiąt lat historii zobowiązuje nie tylko do tego, by utrzymać dawny poziom dostępnych ekspozycji, ale przede wszystkim do tego, by nadal się rozwijać. Z tą myślą powstało właśnie Afrykarium. Jak sama nazwa wskazuje, miejsce to ma przybliżyć odwiedzającym zwierzęta zamieszkujące na Czarnym Lądzie. Co istotne, twórcy tej wyjątkowej w skali kraju ekspozycji postanowili jak najwierniej odddać charakter Afryki, dlatego też możesz również podziwiać tam florę, w której zamieszkują zwierzęta. W ten sposób odwiedzający mogą przekonać się o magii afrykańskiej przyrody. Z całą pewnością miejsca tego nie można pominąć w trakcie wyprawy do Wrocławia.

Hydropolis

Wszyscy wiemy, jak ważna jest woda w naszym życiu. Na tym jednak przeważnie nasza wiedza się kończy. Ten stan rzeczy postanowiono zmienić właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Hydropolis jest muzeum poświęconym wodzie. W kilku odsłonach, pogrupowanych tematycznie, odwiedzający poznają historię pojawienia się wody na naszej planecie, jej wpływ na rozwój życia, dzisiejsze traktowanie wody jako najbardziej cennego surowca, sposoby jej oczyszczania, a także historię eksploracji głębin mórz i oceanów. Jak wymagają tego współczesne czasy, eskspozycje posiadają również interaktywne ekrany, z których można dowiedzieć się szczegółowych informacji. Odwiedziny w tym miejscu łączą w sobie rozrywkę z przyswajaniem wiedzy, tym samym są atrakcyjne dla każdego, niezależnie od wieku.

Zwiedzanie Wrocławia to zajęcie kilkudniowe, dlatego też warto przed wyjazdem zorientować się w noclegach dostępnych w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli szukasz taniego noclegu w centrum miasta, sprawdź oferę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie.

  1. Wrocław regeneracja says:

    Uwielbiam Wrocław m.in. właśnie za te atrakcje 🙂 Kulturowa stolica Polski nr 1 !

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *