Kawałek Japonii we Wrocławiu

Kawałek Japonii we Wrocławiu

Niepowtarzalny Ogród Japoński, znajdujący się nieopodal wspaniałej Pergoli to punkt Wrocławia, który zdecydowanie należy zobaczyć. Być w tym mieście i nie przejść się urokliwymi alejkami tego miejsca to jak odwiedzić Paryż i nie zobaczyć wieży Eiffla – tak się po prostu nie robi! Zatem jeżeli odwiedzacie miasto spotkań to ogród znajdujący się w Parku Szczytnickim musi być obowiązkowym punktem wycieczki.

Historia wrocławskiego Ogrodu Japońskiego

Miejsce to powstało z zamiłowania do japońskiej sztuki ogrodowej. Tworzyli go specjaliści współpracując z osobami pochodzącymi z Kraju Kwitnącej Wiśni. Powstał on w 1913 roku, a zatem istnieje już ponad sto lat! W trakcie swojego trwania kilkakrotnie się zmieniał, dzięki czemu doskonalił swój japoński wygląd. Gdy wiek XX dobiegał końca ogród ten uległ ostatnim renowacjom, co pozwoliło osiągnąć idealny efekt.

Dlaczego warto go odwiedzić

W całym mieście nie ma drugiego miejsca, które jest tak urzekające. Wizyta w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu pozwoli na nabranie dystansu, zrelaksowanie się i zebranie myśli. Cisza i spokój oraz niebanalny wygląd tego pełnego roślinności zakątka nastroją każdego turystę pozytywnie. Wizyta w tym miejscu dostarczy Wam wielu miłych wspomnień i pozostanie niezapomniana przez długi czas. Odwiedzając je raz, z pewnością każdy będzie chciał do niego wrócić.

Kilka rad dla zwiedzających

Bilety nie są drogie, ponieważ kosztują jedynie 4zł (bilet normalny). Osoby uprawnione do zniżki to m.in. studenci, dzieci, inwalidzi oraz emeryci i renciści. Zapłacą oni jedynie 2zł, co jest kwotą wręcz śmieszną za tak niezapomniane przeżycia. Istnieje możliwość zakupu rocznego karnetu, który uprawnia do wejścia do Ogrodu Japońskiego niezliczoną ilość razy w okresie jego działalności, zatem od początku kwietnia do końca października. Osoby, które szukają idealnego miejsca na romantyczną sesję zdjęciową będą musiały natomiast zapłacić 100zł za możliwość jej przygotowania.

Miejsce magiczne, podobnie jak całe miasto. Warto zwiedzić Wrocław cały a nie tylko jeden jego fragment, jest to bowiem miejsce, które łączy nowoczesność z historią i tradycją. Miasto otwarte na nowe kultury, łączące ludzi – nie bez powodu nazywane miastem spotkań. Rezerwując noclegi najlepiej jest pamiętać, żeby znaleźć na zwiedzanie Wrocławia kilka dni a nie jedynie weekend, w trakcie którego ledwie liźniemy klimat, energię i historię tego miasta.  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *