Hydropolis – warto to przeżyć

Hydropolis – warto to przeżyć

Masz pojęcie, że Ziemia złożona jest w 71 procentach z wody? A może słyszałeś, że zgodnie z przewidywaniami możliwe jest, iż do 2050 roku w morzach i oceanach znajdziemy więcej plastiku niż ryb? Jeżeli interesują Cię takie ciekawostki to będąc we Wrocławiu koniecznie odwiedź Hydropolis – atrakcję, która zarówno spodoba się dzieciom jak i zainteresuje dorosłych.

Co to w ogóle jest za miejsce?

Z pewnością niepowtarzalne. Hydropolis to po prostu muzeum wody, gdzie można się dowiedzieć naprawdę wielu ciekawych rzeczy o H2O i wszystkiego, co jest z nią związane. Miejsce składa się z dziewięciu stref a każda z nich przygotowana jest na to, aby w ciekawy sposób przekazać nam istotne informacje. W środku znajduje się również 6 małych sal kinowych, które wyświetlają ciekawe filmy dokumentalne o naszej planecie i wodzie, która się na niej znajduje. Hydropolis ma swoje początki w grudniu 2015 roku i jest jedyną taką atrakcją w całej Polsce! Umieszczone jest w miejscu ogromnego zbiornika czystej wody, który pochodził z XIX wieku. Nie jest on, co prawda, wykorzystywany od 2011 roku, jednak powstało tam Centrum Edukacji Ekologicznej, które mamy dziś szansę zwiedzać z ogromnym zaciekawieniem.

Ważne informacje o Hydropolis

Hydropolis otwarte jest w tygodniu w godzinach 9-18, natomiast w weekendy zwiedzać je możemy od 10 do 20. Pamiętać należy jednak o tym, że ostatnie osoby wpuszczane są na jego teren godzinę przed zamknięciem. Poleca się jednak, aby zaplanować sobie przynajmniej 2-3 godziny na zwiedzanie tego wspaniałego miejsca. Bilet ulgowy to koszt 18zł, natomiast normalny – 27zł. Jeżeli natomiast wybierasz się z całą rodziną to możesz wykupić wejściówkę 2+2 za 72zł.

Mnogość technologii, ciekawe filmy i niesamowita aranżacja wnętrza sprawia, że zwiedzający spędzają w Hydropolis sporo czasu i wychodzą zachwyceni. Dlaczego? Ponieważ czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Naprawdę warto to przeżyć. Aby mieć odpowiednią ilość czasu na zwiedzanie muzeum wody najlepiej jest przyjechać do Wrocławia na dłużej. Wówczas będziesz miał czas również na inne jego atrakcje. Fantastyczne noclegi w centrum miasta znaleźć możemy na http://www.goldenapartments.pl. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest również niska cena oraz wysoki standard.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *