Centrum Historii Zajezdnia

Centrum Historii Zajezdnia

Wrocław może poszczycić się ponad tysiącletnią historią. Jednym z najciekawszych pozostaje ten po II wojnie światowej, kiedy to miasto znów stało się polskie. Powstające właśnie Centrum Historii Zajezdnia będzie miejscem, w którym zostanie opowiedziana historia odbudowy miasta przez jego pionierów, lata opozycyjnej Solidarności i Pomarańczowa Alternatywa. Nie ulega wątpliwości, że miejsce to stanie się jedną z głównych atrakcji stolicy Dolnego Śląska.

Otwarcie Centrum Historii Zajezdnia zaplanowano na dzień 28 sierpnia. Datę tę wybrano nieprzypadkowo, gdyż jest to równocześnie dzień obchodów 36. rocznicy porozumień sierpniowych i powstania Solidarności. Uroczystemu otwarciu będzie towarzyszył koncert, na którym będzie można posłuchać zespołów Illusion i Sabaton.

Centrum Historii Zajezdnia będzie na wskroś nowoczesnym obiektem muzealnym, stworzonym zgodnie z najnowszymi trendami obowiązującymi w tego rodzaju działalności kulturalnej. Umiejętne połączenie walorów edukacyjnych z rozrywkowymi sprawi, że będzie to ciekawe doświadczenie dla wszystkich niezależnie od wieku i stopnia posiadanej wiedzy na temat historii Wrocławia.

Nowoczesność to również multimedia, zatem nie mogło zabraknąć ich także w Centrum Historii Zajezdnia. Dzięki wyświetlanym filmom i nagranym wspomnieniom uczestników przeszłych wydarzeń historia przestanie być zbiorem suchych dat i faktów, a stanie się żywa, niemal na wyciągnięcie ręki. Tego rodzaju przygoda z całą pewnością pozostanie w pamięci na długo, niezależnie od tego, czy interesujesz się historią.

Skoro mowa o dotykaniu, pod tym względem Centrum Historii Zajezdnia również nie będzie w niczym przypominać dawnych placówek muzealnych. Wszystkiego będzie można tu dotknąć, doświadczając prawdziwego kontaktu z historią. Dzięki takiemu rozwiązaniu na pewno ze znacznie większą łatwością przyjdzie zrozumienie minionych czasów i ludzi, którzy w nich żyli.

Centrum Historii Zajezdnia to zdecydowanie świetny powód do tego, by na ostatni weekend wakacji odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Osoby poszukujące noclegu we Wrocławiu mogą skorzystać z oferty prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w ścisłym centrum miasta, co umożliwia łatwe zwiedzanie. W ten sposób wygodnie i szybko poznasz najbardziej interesujące miejsca we Wrocławiu.

  1. Widziałem zajezdnię. Wspaniały obiekt.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *