Atrakcje turystyczne Wrocławia

Atrakcje turystyczne Wrocławia

Położony nad rzeką Odrą Wrocław od wielu lat jest chętnie odwiedzany przez turystów. Miasto ma tak wiele różnorodnych ciekawych miejsc, że można go odwiedzić o każdej porze roku. Czekają tam nie tylko zabytkowe budowle, ale także atrakcje, które wpisują się w świat nowoczesnych technologii.

Tarasy widokowe

Oglądanie Wrocławia z lotu ptaka to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych. Wrocław z tej perspektywy można podziwiać między innymi z tarasu widokowego w Sky Tower. Sky Tower to nie tylko najwyższy we Wrocławiu, ale także w Polsce budynek. Taras widokowy znajduje się na 49 piętrze. Ale bez obaw: wjedziemy na niego szybkobieżną windą. Bardzo ciekawy punkt widokowy znajduje się również w kościele świętej Marii Magdaleny. Tutaj nie ma już jednak żadnych ułatwień. Na kładkę „Most Pokutnic”, która łączy dwie świątynne wieże musimy wspiąć się krętymi schodami. Ale już na kolejny punkt widokowy na wieży kościoła katedralnego możemy wjechać windą. Uwaga: taras zamknięty jest przy niesprzyjającej pogodzie, w niedziele i święta. Bardzo popularnym punktem widokowym jest także ten na wieży kościoła garnizonowego. Do jego popularności z pewnością przyczyniło się położenie świątyni: znajduje się ona bardzo blisko Rynku. Ostatni z punktów widokowych znajduje się na wieży matematycznej wchodzącej w skład gmachu głównego UW.

Inne atrakcje we Wrocławiu

Na miano placówki muzealnej XXI wieku z pewnością zasługuje Hydropolis. To multimedialne muzeum poszerzy naszą wiedzę na temat roli wody. Miejscem bardzo chętnie odwiedzanym jest również jeden z najstarszych wrocławskich dworców kolejowych – Dworzec Świebodzki. Zbudowano na nim zajmującą dwieście sześćdziesiąt metrów makietę kolejową. Stworzono torowisko o długości czterystu trzydziestu metrów. Pędzi po nim piętnaście pociągów. Na makiecie umieszczono również szereg miniaturowych budowli charakterystycznych dla Wrocławia i Dolnego Śląska. Są wśród nich między innymi: kamieniczki otaczające wrocławski Rynek, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce i znajdujące się w Sudetach Zachodnich schronisko „Szwajcarka”. Nie zabrakło także miniaturowego Dworca Świebodzkiego.

Z czym kojarzy się Wrocław?

Nie tylko z pięknymi zabytkami i Mostem Tumskim i Grunwaldzkim, ale także z odbywającymi się w nim imprezami muzycznymi. Jedną z takich imprez jest Festiwal Muzyki Oratoryjno-Kantatowej Wratislavia Cantans. Po raz pierwszy festiwal ten odbył się w 1966 roku. Inne, równie prestiżowe imprezy muzyczne to Jazz nad Odrą, Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej. Sławę miastu przyniósł także Teatr Pantomimy, którego założycielem był Henryk Tomaszewski. Z miastem związany jest również Marek Krajewski – autor cieszących się dużą popularnością powieści kryminalnych. Krajewski jest nie tylko mieszkańcem Wrocławia, ale akcję wielu swoich powieści umieścił również w tym mieście.

Wrocław to bez wątpienia piękne miasto z wieloma różnorodnymi atrakcjami. W tym mieście nie można się nudzić. Na jego zwiedzaniu można spędzić wiele dni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *