Aktywny wypoczynek, czyli Aquapark we Wrocławiu

Aktywny wypoczynek, czyli Aquapark we Wrocławiu

Ten, kto zamierza spędzić czas we Wrocławiu aktywnie zdecydowanie powinien skierować swoje kroki ku takiej rozrywce jak Aquapark we Wrocławiu. Jeden z bardziej nowoczesnych basenów rekreacyjnych w Polsce już na wstępie zachęca swoim wyglądem, z daleka bowiem widać kolorowe zjeżdżalnie wijące się na ścianach budynku. Co oferuje nam wrocławski Aquapark?

Ogromny kompleks – co w nim jest?

Mnogość atrakcji, które oferuje wrocławski Aquapark, to zdecydowanie dobry powód, aby się do niego udać. Wielka powierzchnia (aż 3558 metrów kwadratowych!) mieści w sobie basen z falami, które włączane są raz na jakiś czas. Temperatura wody w nim wynosi aż 30°C a jego struktura jest spadzista. Przy samym końcu, czyli w najgłębszym miejscu, woda osiąga wysokość 2 metrów. Nieco cieplejsza może okazać się leniwa rzeka, która również znajduje się w Aquaparku. Ma ona 32°C i głębokość 70 centymetrów. Kompleks basenów zawiera również cztery jacuzzi o temperaturze 35°C. Tak samo ciepła woda jest w strefie dla dzieci, gdzie znajduje się również brodzik, statek piracki oraz armatki plujące wodą. To jednak nie wszystko! W Aquaparku znajduje się również basen pływacki – przeznaczony dla prawdziwych fanów sportu, oraz dwa zewnętrzne baseny, solankowy i rekreacyjny (o temperaturze 32°C). Nie można zapomnieć również o wodnych rozrywkach, takich jak siedem zjeżdżalni! Zaliczają się do nich: skocznia High-Fly, czarna dziura, turbo, zjeżdżalnia multimedialna, dziecięca oraz rodzinna a także Magic Eye, czyli najdłuższa z nich, o długości 186 metrów! Aquapark rozbudowany został również o dziecięcą zatokę, gdzie odbywają się zajęcia z nauki pływania dla najmłodszych.

Aquapark we Wrocławiu – atrakcje bez wody

Na terenie budynku znajduje się również saunarium, gdzie jest naprawdę ogromny ich wybór. Można przebierać w saunach fińskich, parowych, biosaunach bądź wielu innych rodzajach. Do wrocławskiego parku wodnego należy również jedna z najbardziej nowoczesnych siłowni w Polsce, gdzie realizowane są również zajęcia fitness. Aby skorzystać ze wszystkich atrakcji zarówno Aquaparku jak i Wrocławia, warto zarezerwować nocleg i cieszyć się wspaniałym urlopem we wspaniałym mieście spotkań.

Aquapark we Wrocławiu to miejsce dla każdego kto szuka szaleństwa i dobrej zabawy, jednak odnajdą się tam również osoby pragnące zażyć odrobiny relaksu czy też wygrzać się w saunie. Warto się do niego udać, ponieważ taka wizyta to gwarancja dobrze spędzonego czasu z rodziną, drugą połówką a nawet samemu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *